Izvir in Latnik

Šolsko glasilo Izvir poroča o vseh vidnejših dosežkih in dogodkih tekočega šolskega leta. Priložnost, da se predstavijo, dobijo naši mladi literati, likovniki, glasbeniki ter drugače nadarjeni posamezniki. Poleg dogodkov pa se naše misli vrtijo tudi okoli vrednot, ki se jim skozi leto posvečamo. Tako smo v zadnjih letih razmišljali o ljubezni, pripadnosti, solidarnosti, tovarištvu in prijateljstvu; univerzalnih, a hkrati aktualnih temah.

Latnik je občinski časopis, v katerem se naša šola predstavlja mesečno. Na ta način lokalno skupnost kot edina občinska srednja šola seznanjamo z veliko večino dejavnosti, ki jih kot šola izvajamo ali smo vanje vključeni, ter seveda z dosežki naših dijakov, s katerimi seznanjamo občane ajdovske in vipavske občine.