Erasmus+ 2015/16

Spomladi leta 2015 smo  smo se uspešno prijavili na enoletni projekt mobilnosti (PUI-praktično usposabljanje in izobraževanje) v okviru programa Erasmus+, ki smo ga poimenovali DIJAKI PRAKTIKANTI V MEDNARODNIH VRTCIH (STUDENTS AS INTERNS IN INTERNATIONAL KINDERGARTENS), s številko KA1-VET-13/15.

Po opravljenem izboru je v jeseni 2015, na dvotedensko opravljanje prakse v tujini, odšlo 34 dijakinj in 2 dijaka programa SSI – Predšolska vzgoja.  V treh evropskih mestih smo si nabirali strokovne in življenjske izkušnje: skupina 12 dijakinj v Budimpešti (oktober 2015), skupina 10 dijakinj in 2 dijaka na Dunaju (oktober 2015) in skupina 12 dijakinj v Milanu (november 2015). Vsako skupino je spremljala ena učiteljica.

Izkušnja se je izkazala za zelo učinkovito in uspešno. Dijaki so se potrudili in pripravli potek prakse svojim sošolcem in učiteljem, obiskovalcem Dneva odprtih vrat v ustanovi (december 2015), na informativnih dnevih v februarju 2016, na predstavitvah šole in programa za osnovnošolce v matičnih šolah, v medijih, v šolskem glasilu Izvir ter svojim delodajalcem v vrtcih in drugje. Projekt smo 31. 5. 2016 zaključili.

Evalvacijski zaključki iz projekta Dijaki praktikanti v mednarodnih vrtcih nam bodo zagotovo v veliko pomoč pri snovanju aktivnosti v bodočih projektih.