Karierno svetovanje

Odločitev o nadaljnji poklicni ali študijski poti je odločitev, ki pomembno zaznamuje življenje posameznika. Zato naj bo skrbna, preudarna in premišljena. Zanjo si vzemite dovolj časa. Že tekom srednješolskega izobraževanja bodite usmerjeni v prihodnost. Učite se, osvajajte nova znanja in bodite radovedni. Sodelujte. Sprejemajte izkušnje odraslih, vaših učiteljev in staršev. Razmišljajte o vaših spretnostih, talentih in sposobnostih. Predvsem pa verjemite vase in si zaupajte, da vam lahko uspe nemogoče.

»Vemo, kaj smo, toda ne vemo, kaj bi lahko bili.«  (W. Shakespeare)

AKTUALNO

INDIVIDUALNO KARIERNO SVETOVANJE UNIVERZA LJUBLJANA

Dijaki imate možnost osebnega kariernega svetovanja, ki ga nudijo sodelavci Univerze Ljubljana in sicer:

• neposredno lahko kontaktirate gospo Sabino Žnidaršič (+386 30 641 640; Sabina.Znidarsic@uni-lj.si ) in se dogovorite za način in termin srečanja,
  • preko portala POPR (po prijavi v portal vstopite v zavihek “svetovanja”, pogledate koledar svetovanj in se vpišete v proste termine, kasneje prejmete na vaš elektronski naslov zoom povezavo)- navodila za registracijo, video z navodili za prijavo

INFORMATIVA 2021, 22. in 23. januar 2021

Letošnja Informativa bo potekala online 22. in 23. januarja med 9.00 in 18.00 uro. Dogodek je dostopen spletni strani Informative. Na dogodku boste imeli možnost prisluhniti predstavitvam, predavanjem ter se udeležiti pogovorov “v živo”. V kolikor bo dogodek potekal le enkrat, v času pouka, se o vaši morebitni odsotnosti predhodno dogovorite z učiteljem in razrednikom.

VIRTUALNI KARIERNI SEJEM 2020 bo potekal od 23. 11. 2020 do 27. 11. 2020 oziroma do avgusta.

Virtualni karierni sejem je namenjen osnovnošolcem in srednješolcem z namenom predstavitve možnosti nadaljnjega izobraževanja. v okviru sejma se bodo odvijale predstavitve, webinarji študijskih programov in posebne klepetalnice. Do sejma dostopate preko povezave https://www.karierni-sejem.si/srednji  ali https://www.karierni-sejem.si/

Za obisk sejma je potrebna registracija na naslednji povezavi https://www.karierni-sejem.si/registracija . Ob prijavi v sejem se vam ponudi tudi možnost prijave znotraj naše šole. Na tem mestu označite našo šolo in svoj razred. Da bo postopek registracije lažji sledite tem navodilom.

Za iskanje informacij si lahko pomagate s klikom na meni zgoraj desno:

• v mapi razstavljavcev poiščite fakulteto oz. organizacijo, ki vas zanima, klik na organizacijo vas vodi do njihove stojnice;
  • v zavihku dogodki se nahaja iskalnik, s katerim izberete fakulteto oz. organizacijo, ki vas zanima, dogodki bodo potekali v živo v obliki webinarjev ali klepetalnic.

VIRTUALNI DNEVI ODPRTIH VRAT NA TURISTICI

Med decembrom in marcem se lahko dijaki udeležite virtualnih dnevov odprtih vrat na Fakulteti za turistične študije Portorož. Več informacij tukaj.

BIOTEHNIŠKA FAKULTETA, UNIVERZA V LJUBLJANI

Vabljeni na predstavitev programov Biotehniške fakultete Univerze Ljubljana, ki bodo potekali na naslednji povezavi v naslednjih terminih:

• 2. februarja ob 15h
  • 3. februarja ob 15h
  • 4. februarja ob 15h

STROJNA FAKULTETA, UNIVERZA V MARIBORU

Vabljeni na predstavitev programov Strojne fakultete Univerze v Mariboru, ki bodo potekali v naslednjih terminih preko programskega okolja MS Teams:

• 19.1.2021 ob 17. uri – Mehatronika (UN, VS)
  • 20.1.2021 ob 17. uri – Okoljsko inženirstvo (UN)
  • 21.1.2021 ob 17. uri – Gospodarsko inženirstvo – Strojništvo (UN)

Na predstavitve se je potrebno prijaviti preko povezave.

FAKULTETA ZA ARHITEKTURO, UNIVERZA LJUBLJANA

Vabljeni na predstavitev študijskih programov arhitekture in urbanizma, ki bodo potekali preko enotne Zoom povezave v naslednjih terminih:

• v četrtek, 28. 1. ob 16:00.

Meeting ID: 958 7545 7752

Predstavitev študijskih programov in koledar dogodkov je dostopen tudi na povezavi.

FAMNIT, UNIVERZA NA PRIMORSKEM

Vabljeni na predstavitev programov, ki bodo potekali v

• sredo, 24. februarja ob 15. uri in
  • sredo, 10. marca ob 15. uri

ter na srečanja s študenti in sicer v:

• četrtek, 25. februarja ob 16. uri.

Dogodki bodo potekali preko Zoom-a, nanje se je potrebno prijaviti na povezavi.

FAKULTETA ZA HUMANISTIČNE ŠTUDIJE,UNIVERZA NA PRIMORSKEM

Predstavitev študijskega programa zgodovine bo potekala

• četrtek, 21. januar ob 15.30
  • četrtek, 28. januar ob 15.30

Zoom povezava: https://upr-si.zoom.us/j/88028240920

VIŠJA ŠOLA BC NAKLO

Vabljeni na predstavitev programov višje strokovne šole BC Naklo. Informacije, termine in povezavo na dogodke najdete tukaj.

DIJAŠKI DOM DIC LJUBLJANA vabi dijake na prestavitve raznih študijskih programov. Obvezna je prijava, na podlagi katere dobite povezavo za dogodek.

VPIS V VISOKO ŠOLSTVO ZA ŠOLSKO LETO 2021/2021

VPIS V VIŠJE ŠOLSTVO ZA ŠOLSKO LETO 2021/22

DOKUMENTACIJA 2020/21

SPREJEM V ŠTUDENTSKI DOM 2020/21

Razpis za prijavo v študentske domove, prijavo je potrebno oddati najkasneje do 17. 8. 2020.

DA BO ODLOČITEV LAŽJA:

• se pravočasno informiraj o možnosti šolanja po opravljeni maturi,
  • raziskuj in spoznavaj različne poklice,
  • preizkusi se v raznih delih,
  • postani prostovoljec,
  • pridobivaj raznolika znanja,
  • zbiraj dokazila o dosežkih v času šolanja,
  • PREVZEMI ODGOVORNOST ZA SVOJO ODLOČITEV.
Pri odločitvi o tvoji nadaljnji študijski poti so ti lahko v pomoč naslednje povezave:

KORISTNE POVEZAVE: