V sredo, 14. marca, smo na šoli organizirali strokovni dan za 2. letnike programa Predšolska vzgoja. Dijaki so spoznali vzgojiteljice iz lokalnih vrtcev in strokovne delavke iz OŠ Kozara, ki so jim predstavile potek dneva v vrtcu in izpostavile, na kaj je treba biti pozoren pri delu z otroki s posebnimi potrebami. Obiskale so nas tudi vzgojiteljice gozdne in waldorfske pedagogike ter pedagogike montessori in nam s svojimi aktivnostmi dan še dodatno popestrile.

Dijaki so se preizkusili v risanju in pisanju z zaprtimi očmi, šivanju in rezbarjenju. Izdelali so igrače iz naravnih materialov, ki jih bodo v bodoče lahko uporabili pri delu s predšolskimi otroki. To je bila za dijake posebna izkušnja, saj so lahko iz prve roke izvedeli, kako izgleda delo v vrtcih in pred odhodom na prvo praktično usposabljanje pregnali morebitne skrbi.

GALERIJA DOGODKA