V četrtek, 16. 2. 2023, smo na Srednji šoli Veno Pilon Ajdovščina izvedli prvo tematsko obarvano okroglo mizo. Z nekdanjimi pilonovci, Nejcem Prinčičem, Kevinom Mozetičem, Kristo Lokar, dr. Nežko Kavčič in Andrejo Škvarč, ki delujejo na zelo širokem področju od ekologije, raziskovanja virusov do vinogradništva, smo se pogovarjali o odnosu do okolja in pomenu trajnosti za ohranjanje posameznikove dobrobiti in blagostanja držav.
Gostje okrogle mize so izpostavili zavedanje o pomenu lokalno pridelane hrane, ločevanju odpadkov, pomenu ohranjanja biodiverzitete, skrbi za lastno zdravje idr. V svojih spominih pa niso mogli mimo srednješolskih let na Pilonu, ki so na njih pustila neizbrisen pečat in jih zaznamovala tako osebnostno kot profesionalno.
Pred nami je že drugo tovrstno srečanje, in sicer 16. marca 2023, kjer se bomo z nekdanjimi pilonovci pogovarjali o trajnostnem razvoju z družboslovnega vidika. Vabljeni!

GALERIJA DOGODKA