Ali ste vedeli, da je 88. dan v letu svetovni dan klavirja? Klavir ima namreč 88 tipk – črnih in belih.

V letošnjem letu smo ga na naši šoli ponovno obeležili  29.  marca. V pritličje šole smo pripeljali klavinovo (električni klavir), saj bi bil prenos pianina ali klavirja preveč zahteven in za sam instrument nič kaj ugoden. Na dogodek se je odzvalo preko 30 dijakov in dijakinj predšolske vzgoje, ki so z navdušenjem pokazali znanje, ki ga pridobivajo pri pouku klavirja. Prisluhnili smo skladbam najznamenitejših klasikov kot tudi sodobnih pop ustvarjalcev.

Prijaznemu povabilu so se z veseljem odzvali tudi mladi pianisti z Osnovne šole Danila Lokarja in Waldorfske šole, ki svoje znanje urijo v glasbeni šoli ali pa pri zasebnih učiteljih. Prijetne melodije in milozvočne harmonije so popestrile vzdušje na šoli, ustavile marsikateri hiter korak in polepšale dan- tako dijakom, učiteljem in drugim zaposlenim.

Karmen Ferjančič Žgavc, prof. glasbe