Z dijaki, ki bodo opravljali maturo iz zgodovine smo obiskali Piran. Ekskurzijo smo začeli v Gimnaziji Piran, kjer nam je profesorica zgodovine Sonja Bizjak predstavila šolo in dejavnosti, ki potekajo na šoli. Sledil je ogled Križnega hodnika v sklopu Minoritskega samostana svetega Frančiška. V Mediadomu Piran smo si ogledali 3D film o zgodovini Pirana. Mesto in znamenitosti pa sta nam predstavila dva dijaka Gimnazije Piran. Naša naslednja postojanka je bila Pristava pri Novi Gorici in razstava Na šverc!. Po razstavi nas je vodil gospod Rok Bavčar. Dijaki so se nato razdelili v dve skupini. Prva skupina se je preizkusila v sobi pobega, druga pa je odšla do sinagoge v Gorici (Italiji). Nato sta se skupini zamenjali. Med ekskurzijo so dijaki predstavljali teme, ki so si jih izbrali za referat.