Člani podjetniškega krožka, poznani tudi kot Pilonovi podjetniki, smo junija testirali svojo podjetniško idejo. Ker smo hoteli preveriti povpraševanje po zdravih prigrizkih na šoli, smo pred šolskimi vrati izdelovali smoothije; dijakom in učiteljem smo ponudili kar štiri različne barve oziroma okuse. Organizacija dogodka nam je predstavljala velik izziv: od dogovorov z ravnateljem in s kuhinjo do dejanske izdelave osvežilnih napitkov. Poskrbeti smo morali za izdelavo receptov in nabavo sestavin, s pomočjo grafičnega oblikovalca pa smo oblikovali tudi svoj logotip in plakate. Z razvojem ideje bomo nadaljevali naslednje šolsko leto, ko se bomo trudili, da ta enkratni dogodek razvijemo v trajno (in trajnostno) dejavnost.