Dan se je začel malo pred 8.00 zjutraj, ko so se dijaki začeli zbirati pred šolo. Prvošolci so se ob 8.00 zbrali v amfiteatralni učilnici, kjer jih je nagovoril ravnatelj. Od tam so jih novi razredniki popeljali v učilnice, kjer so se spoznavali. Kmalu pa je sledilo presenečenje, ki so ga pripravili četrtošolce. Podarili so jim pakete dobrodošlice, ki so vsebovali blokec s svinčnikom, “buff” rutko in fazansko značko. Slednje morajo dijaki prvih letnikov redno nositi vse do konca naslednjega tedna. Četrtošolci so jim, v primeru, da navodil ne bodo upoštevali, “zagrozili” s posledicami. Presenečenjem pa še ni bilo konca, saj so novi pilonovci za posladek prejeli tudi mafine. Na vsakem mafinu je bilo zapisano ime dijaka četrtega letnika, skritega prijatelja, ki ga je bilo najprej treba poiskati, in bo novincu v prihodnje na voljo za vprašanja in pomoč.

Staša Benko

Več utrinkov v GALERIJI.