Skoči na glavno vsebino

General_OK_title_up

Avtor ilustracije: Flyin’ Dutchman

Da bi obeležili evropski dan jezikov, sta se dve ekipi navdušenih poliglotov naše šole odpravili na večjezikovno akcijo po Ajdovščini. S svojevrstno različico pripovedi o Rdeči kapici v kar petih jezikih so dijakinje in dijaka navdušili otroke v treh ajdovskih vrtcih in očarali prvošolce obeh osnovnih šol. Oglasili so se tudi v Lavričevi knjižnici in zabavali naključne mimoidoče v Mercator centru ter na ajdovski tržnici. Pravljico so začeli v angleščini, nadaljevali v italijanščini, babico je volk pojedel v francoščini, Rdečo kapico pa v nemščini. Zgodbo so zaključili po slovensko, svoj del pa so prispevali tudi otroci, ki so se izkazali za zelo aktivne in novih besed željne poslušalce. Da pa se ti v tej bogati jezikovni mešanici ne bi izgubili, so zgodbo ponazarjale tudi lutke. Poligloti nam v kratkem obljubljajo tudi pripoved na hodnikih naše šole. (S. Benko)

Galerija dogodka (Fotografije iz knjižnice: Lavričeva knjižnica, Matjaž Stibilj)
Dostopnost