14195453_161376267637489_6471184474141634170_o

Prvi vikend v novem šolskem letu smo za dijake 4. letnikov predšolske vzgoje v okviru izbirnega predmeta šport za otroke izvedli športni tabor. Ta je potekal v neokrnjeni naravi Bohinja, kjer je izbira športnih vsebin skorajda neomejena.

Z dijaki smo že v zgodnjih jutranjih urah izvedli pohod do bližnje planine Vogar, kjer je zaletišče za padalce ter enkratna razgledna točka. V popoldanskem času je sledilo kolesarjenje po vznožju tamkajšnjih gora, med katerim smo se naužili svežega zraka in uživali v enkratnih razgledih. Istočasno smo z drugo skupino izvajali plezanje Pod skalco v Ribčevem Lazu in že začutili hladen jesenski dotik naravne stene. Zvečer smo zakurili kres ter se v družbi kitare in petja greli ob prijetno toplih plamenih. Zadnje jutro, še preden so se meglice nad Bohinjskim jezerom dvignile in zbledele, smo s peščico neomajnih dijakov izvedli še tek okoli jezera. Po zasluženem zajtrku je sledila plovba s kanuji po jezeru, ki smo si jo popestrili s tekmovanjem med čolni in se pomerili v veslanju. Tudi za kopanje v jezeru smo našli čas. In seveda smo se športno družili vse do prihoda avtobusa.

Kot vsak lep vikend se je tudi ta prehitro končal, zato pa nam bo toliko bolj ostal v spominu.