Območje na Policah, namenjeno izobraževanju in športu, je dobilo novega soseda. Z novim objektom Osnovne šole Danila Lokarja pa se spreminja tudi prometna ureditev. Vse več pozornosti se tu namenja pešcem in kolesarjem, največja dovoljena hitrost na območju je 30 km/h. V okolici je zagotovljenih dovolj parkirišč, urejeni so dostop in postajališča za avtobuse.

V ŠOLO PEŠ ALI S KOLESOM

VARNO:

• za šolarje, ki prihajajo iz zahodnega dela mesta, je najbolj varna šolska pot po Cesti 5. maja;
  • za šolarje, ki prihajajo iz vzhodnega dela mesta, pa sta varni pešpoti ob obeh bregovih Hublja, stara pešpot pelje skozi Papirnico, nato je potrebno prečkati Vilharjevo ulico, še bolj varna je nova pešpot, na grajski strani reke;
  • z Gradišča do območja šol po novem pelje varen pločnik;
  • iz območja Pal je varen peš dostop po Vilharjevi ulici, z urejenimi pločniki in upočasnjenim prometom.

NEVARNO:

• izognite se ulici Quiliano, ki še nima urejenih površin za pešce ter precej ozko cestišče in se raje odpravite po vzporedni Cesti 5. maja;
  • pešcem neprijazen je tudi Lavričev trg, boljša možnost je novo urejena pešpot ob grajski strani Hublja;
  • mestne prometne poti imajo povečini urejene pločnike, previdnost pa je vselej potrebna pri prečkanju ceste.

ZA STARŠE

Spoštovani starši, skrbniki, karad vozite otrokav šolo, natančno upoštevajte prometne predpise – zaradi varnosti in tudi zaradi dobrega zgleda.

Pomembno:

• NE USTAVLJAJTE VOZIL NA PROMETNIH POTEH!
  • Dijaki naj iz avtomobila vedno izstopajo na varni strani! Pred novo osnovno šolo in ob srednji šoli je za namen hitrega ustavljanja predviden odstavni pas na cestišču, kjer lahko vaš otrok varno izstopi iz vozila.
  • Nikoli ne puščajte odklenjenega avtomobila, tudi če greste le do vhodnih vrat!

WEB-PAGE-2