Pilonov kotiček

Pilonov kotiček je podkast oz. glas dijakov in dijakinj naše šole. S podkasti želimo dijakom omogočiti izražanje lastnega mnenja in videnja sveta ter deljenje razmisleka o aktualnih temah. Ob tem poskušamo razvijati tudi sodelovanje z lokalnim okoljem. Podkast bo objavljen enkrat ali dvakrat mesečno.

Kaj je podcast? Beseda je bila v slovenščino prevzeta pred kratkim, zato se uporabljata zapisa podcast in podkast.

Podcast -a cit. [pôtkást] m (ȏ-ȃ)
zvočna datoteka ali videodatoteka, ki se samodejno naloži na računalnik naročnika takoj, ko je objavljena na spletu: podpora podcastom; Morda se komu dozdeva, da bodo podcasti izpodrinili radio, a ustvarjalcu radijske oddaje je v resnici precej vseeno, v kakšni obliki bo dosegla poslušalce – prek radijskih valov ali kot datoteka E ← agl. podcast iz (i)Pod® in (broad)cast ‘oddaja (vir: https://fran.si/iskanje?FilteredDictionaryIds=201&View=1&Query=%2A)

Naložbo sofinancira Republika Slovenija in Evropska Unija iz Evropskega socialnega sklada.

Kontakt, informacije, vprašanje, predlogi za sodelovanje: samuel.farsure@ss-venopilon.si

ZADNJI PODCAST

Nova epizoda je tukaj!

Naša rdeča nit je še vedno umetnik Veno Pilon. Feliks in Rok sta pripravila pogovor s filozofom in konceptualnim umetnikom gospodom Evgenom Bavčarjem.

Tematike: ustvarjanje, moč besed pri ustvarjanju, estetika

5. EPIZODA, 1. DEL: 29. marec 2021

Naša rdeča nit je umetnik Veno Pilon. Julija (Osnovna šola Milojke Štrukelj) je pripravila intervju z višjo kustosinjo in pedagoginjo galerije Veno Pilon gospo Tanjo Cigoj. Nicole vodi pogovor z Dominiquom Pilonom (sin Vena Pilona) o izdaji knjige »Orakelj slikarjev« ob 50. obletnici smrti umetnika. Za zgodbo, je pravnuk Vena Pilona, Baptiste pomagal pri snemanju svojega dedka v Franciji.

Prevod: Sonja Škvarč in Samuel Farsure

4. EPIZODA: 17. februar 2021
Od te epizode naprej imamo tudi nov logotip podcasta. Hvala Živa!
Julija (Osnovna šola Milojke Štrukelj): glasbena skupina Powerwolf, Heavy-metal in vera
Nicole: položaj žensk v Indiji
Nika, Zala in Tayra: rasizem
Feliks in Rok: cepljenje

3. EPIZODA: 7. januar 2021

Srečno, zdravo in mirno 2021. Oddajo so pripravili Julija (OŠ Milojke Štrukelj Nova Gorica), Nika, Zala, Feliks in Rok. Montaža: Samuel
Julija: pomen glasbe v življenju, K-Pop, BTS
Nika in Zala: stereotipi
Rok in Feliks: o šolskem sistemu

2.  EPIZODA: 18. november 2020
Oddajo so pripravili Nika, Tayra, Zala, Feliks in Rok. Montaža: Samuel

1. Feliks in Rok (pogovor/talk show): tekmovalnost, prijateljstvo, nameni in načela podcasta, napoved tematike
2. Nika, Tayra in Zala (pogovor/talk show): umetna prekinitev nosečnosti na Poljskem. S prispevkom Aleksandre s Poljske (v angleščini).
3. Vabilo programa Mladost na burji

1. EPIZODA: 23. oktober 2020
Sveže pečeno!
Prva epizoda podcasta “Pilonov kotiček”, oddaja dijakinj in dijakov Srednje šole Veno Pilon Ajdovščina. Tematika: vpliv karantene in Covida na naše življenje. Sodelovali so učenke in učenci OŠ Danila Lokarja Ajdovščina: najlepša hvala vsem in še posebej učiteljici Marti!
Ustvarjalci: Feliks, Rok, Nika, Zala in Tayra