Dijaki 3. letnikov programa SSI – Predšolska vzgoja in njihove mentorice na šoli so se letos izkazali v projektu Igrive igrice. Vsak razred (3. č, 3. d in 3. e) je pripravil svoj scenarij, glasbeno spremljavo, scenske pripomočke in kostume za svojo igrico. Vsi dijaki so bili aktivno vključeni v načrtovanje in izvedbo igric “Bober in njegov strah”, “Drugačnost je lepa” in “Gozdni prijatelji”. Med 18. in 29. marcem 2024 so izvedli več kot 120 uprizoritev po vrtcih in OŠ v bližnji in širši okolici. Kjerkoli so igrali, so bili prisrčno sprejeti.

Ena izmed pohval: “… še enkrat bi se radi zahvalili za včerajšnjo izvedbo predstave s strani dijakov. To je bila najboljša predstava, ki smo jo imeli možnost videti v zadnjih letih. Navezali so stik z otroki, simpatično so improvizirali ob spodrsljajih in sproščeno odigrali vse skupaj v celoti. Zaokrožili so s poučnim pogovorom, kar se pogosto pozabi narediti. Plačujemo veliko abonmajskih predstav, pa marsikatera tej ne seže do kolen. Še enkrat hvala in obilo uspeha pri delu še naprej.” (Urška Mlekuž Vončina, vodja vrtca pri OŠ Simona Gregorčiča Kobarid)