V ponedeljek, 17. oktobra 2022, smo se dijaki tretjih letnikov predšolske vzgoje odpravili na strokovno ekskurzijo na Dunaj. Pot je bila dolga, a smo si jo, zaradi zgodnjega odhoda, krajšali s spanjem, kasneje pa smo avtobus napolnili s prepevanjem pesmi. V treh dneh smo si uspeli ogledati veliko dunajskih znamenitosti. V spomin se mi je najbolj vtisnila mogočna palača Schonbrunn. Zelo so mi bili všeč prestižni notranji prostori in čudovit zunanji vrt. Ta je bil ogromen, del njega pa je bil tudi živalski vrt s številnimi različnimi živalmi. Seznanili smo se s številnimi umetnostnimi in zgodovinskimi dejstvi, obenem pa utrdili znanje o številnih Slovencih, ki so pridobivali svoje znanje prav v tem veličastnem mestu. Navdušila me je tudi arhitektura, ki je drugačna kot v Sloveniji. Tovrstne ekskurzije so vedno dobrodošle in obenem nujni del učnega procesa, saj spodbujajo k utrjevanju teoretičnega znanja, obenem pa ozaveščajo o različnih kulturah. Seveda smo imeli tudi prosti čas, v katerem smo sami raziskovali mestni center. Med tem časom smo se povezali s sošolci in dijaki iz drugih razredov, s katerimi se sicer redkeje srečujemo. Ob takih priložnostih je pomemben tudi stik s profesorji. Vzpostavljajo se vezi z razredniki, obenem pa profesorje vidimo v čisto drugačni luči, ki je sicer v šolskih učilnicah potisnjena v ozadje.

Manca Golob, 3. e