V četrtek, 29. 9. 2022, smo se dijakinje in dijaki Srednje šole Veno Pilon Ajdovščina udeležili področnega ekipnega atletskega tekmovanja. Po ne ravno obetajočem deževnem jutru smo prispeli v sprva oblačno, a kasneje sončno Novo Gorico, kjer se je na atletskem stadionu odvijalo tekmovanje. Dijaki smo nabirali točke tako v tekaških disciplinah od 100 do 2000 m, kot tudi v tehničnih disciplinah, kamor sodijo skok v daljino in višino ter suvanje krogle.

Fantje so si s svojimi nastopi zagotovili odlično 11. mesto, dekleta pa smo bila še bolj uspešna in smo dosegla 3. mesto, ki nas je poneslo med najboljših 13 srednjih šol v Sloveniji. Ta dosežek predstavlja tudi uvrstitev na državno ekipno tekmovanje, na katerega se je naša šola uvrstila prvič v zgodovini. Slednje se je odvijalo v sredo, 5. 10. 2022, prav tako v Novi Gorici. To je bila nova izkušnja za vse, saj je bila, kot so povedale dijakinje, konkurenca bistveno močnejša in tudi sama organizacija tekmovanja je bila na višji ravni. Toda kljub vsem pritiskom, ki jih prinašajo novosti, smo se dekleta zelo izkazala in osvojila 11. mesto med srednjimi šolami v državi, nove osebne rekorde in nepozabno izkušnjo.

Mila Škrlj, 1. a