Dijaki 2. letnikov predšolske vzgoje so pri zgodovini obravnavali temo Druga industrijska revolucija. V 2. č je francoske znanstvenike iz obdobja druge polovice 19. in začetka 20. stoletja predstavil profesor Samuel Farsure. Poudarek je bil na izumu filma bratov Lumiere in nastanku filmske industrije. V vseh razredih so nato dijaki po skupinah izdelali gibljive slike oziroma animacije na temo trajnostnega razvoja. Glasba je avtorsko delo dijakov 2. letnika predšolske vzgoje.

V 2. č sta profesor Farsure, profesorica Kolenc ter dijaki za najboljši animirani film razglasili Varujmo okolje. Avtoricam Rebeki Furlan, Niki Pišljar in Nini Kosovel čestitamo za izdelek. Pia Brecelj, Larisa Štrukelj in Lara Verč so prejele pohvalo za najboljši scenarij in glasbo za posnetek Pomagaj drugim. Najboljšo animacijo pa je prejel posnetek Zakrpana oblačila, ki so ga pripravile Klara Petrovčič, Irma Klemenčič in Lara Kočevar.

Vsi dijaki pa zaslužijo pohvalo za trud in kakovostne izdelke.

Zmagovalke (z leve: Rebeka Furlan, Nina Kosovel in Nika Pišljar)