V soboto smo se s solzami v očeh poslovili od naših novih nizozemskih prijateljev. Letošnja izvedba izmenjave je bila za šolo še posebej dragocena, saj smo nizozemske dijake in učitelje s šole Sint-Maartenscollege gostili že peto leto zapored. Za letošnje dijake 2. letnikov, udeležence izmenjave, pa je bila to popolnoma nova izkušnja. Ti so s svojimi družinami poskrbeli, da so se naši gostje v Vipavski dolini počutili kot doma.
Ves teden smo delali na konkretnih projektih na teme trajnostnega razvoja, ki smo jih dijaki sami zasnovali: ustvarjali smo z učenci Osnovne šole Danila Lokarja, organizirali izmenjavo oblačil, športni turnir, izdelovali eko čistila, pekli kruh in potico, posadili gozdne sadeže in snovali predloge za bolj zeleno šolo ter občino. Ko nismo ustvarjali na projektu, pa smo raziskovali Ajdovščino, obiskali Škocjanske jame ter Ljubljano in se s kolesi odpravili na izlet po Vipavski dolini.
Komaj čakamo, da marca vrnemo obisk!