Dijakinje 3.d razreda so za otroke bližnjih vrtcev ob Tednu otroka pripravile muzikal z naslovom Polžja hišica. Predstava, ki vključuje petje, ples, inštrumentalno spremljavo igro in govor, govori o polžu, ki ga usodna priklenjenost na hišico strašno moti. Z njo se težko premika in ni svoboden, toda ko se sreča z različnimi nevarnostmi, končno spozna, kako varna je njegova hišica in je lahko srečen, da jo ima. Pri pripravi predstave so sodelovale mentorice: razredničarka Vlasta Lokar Lavrenčič, plesna pedagoginja Urška Krečič ter likovni pedagoginji Beti Bratina in Damjana Plešnar. Glavno vlogo v muziklu je pela dijakinja Andreja Štrukelj.

Predstave, ki so se odigravale v domu Prve slovenske vlade v Ajdovščini 5. in 6. oktobra, si je skupno ogledalo 780 otrok iz enot Ob Hublju in Ribnik ter oddelki  Vipavski križ, Selo, Črniče, Lokavec, Budanje, Col, Vipava in Podnanos, pridružili pa so se tudi otroci iz vrtca Gnezdece.

Oglejte si galerijo.