animirani film

Tudi v letošnjem šolskem letu smo pri zgodovini v drugih letnikih predšolske vzgoje opravili ure medpredmetnega sodelovanja. S profesorjem francoščine, Samuelom Farsurom sva se odločila za temo Druga industrijska revolucija, ki smo jo obravnavali pri rednih urah. Profesor Farsure je dijakom podrobneje predstavil prispevek nekaterih francoskih znanstvenikov in izumiteljev. Posebej pa je izpostavil prvi film bratov Lumiere, na podlagi katerega  so dijaki po skupinah izdelalovali animirane filme. S profesorjem sva izbrala štiri najboljše in jih nagradila s priznanjem, ter objavo na šolskih ekranih in spletni strani šole.

• Najboljši animirani film: Gosenica; avtorice: Tina Drnovšček, Mojca Košuta, Mariana Medic, vse iz 2. č
  • Najboljši scenarij: Varujmo okolje; avtorice: Elizabeta Božič, Katja Cigoj, Gabriela Stanković, vse iz 2. d
  • Najboljša animacija: Ježek v težavah; avtorice: Neža Homovec, Nika Kocjančič, Katja Škrlj, vse iz 2. e
  • Posebna nagrada komisije: Od gosenice do metulja; avtorice: Tara Čuk, Eva Otoničar, Karin Žele, vse iz 2. e

Metka Kolenc

OGLEJTE SI POSNETKE IN GALERIJO NAGRAJENCEV.