Festival di primavera je mednarodni festival za šolske zbore, ki se vsako leto odvija v kraju Montecatini terme v Italiji v organizaciji italijanske zveze Feniarco pod pokroviteljstvom evropske zborovske zveze »European Choral Organization«. Dekliški pevski zbor Srednje šole Veno Pilon Ajdovščina se je letos udeležil fesivala od 20.4. do 23.4. Dekleta so imela možnost se izobraževat z dirigentko Petro Grassi in so se naučili 5 novih pesmi sodobni skladateljev, med katerimi tudi noviteto Patricka Quaggiato. Program so predstvaile na odru zadnji večer. Med festivalom se je zbor predstavil na drugem večeru s krajšim programom pred vsemi sodelujočimi zbori in z daljšim polurnim programom pa zadnji dan na gostujoči šoli. Prvi večer so imele tudi možnost poslušat najboljši italijanski mešani mladinski zbor Coro giovanile italiano, ki se je predstavil s programom, ki je obsegal skladatelje od renesanse do danes.
Seveda je bilo nekaj prostega časa za ogled malega mesteca in zadnji dan za krajši postanek v Firencah. Zbor se je odlično odrezal na samostojnih nastopih kot tudi na zaključnem nastopu delavnice s prof. petro Grassi in prejel kar veliko pohval.